Laiko rijūnai ir kaip jų išvengti

Dictionary : Time
Creative Commons License photo credit: Kat…

Pastarąjį mėnesį buvau pasidaręs šokias tokias atostogas ir leidau sau pailsėti apskritai nuo visko – mokslų, rašymo, rūpesčių ir t.t. Tačiau tuo pat metu pastebėjau, jog naudodamasis kompiuteriu savo laiką leidžiu tuščiai – tiesiog naršydamas internete apie nereikšmingus dalykus, kas kelias sekundes žiūrėdamas ar kas nors prisijungė prie Skype ir pan. Esu įsitikinęs, kad su panašiomis problemomis susiduria daugelis žmonių ir savo darbo vietoje arba nusprendę kažką rimto nuveikti galiausiai atsiduria komiksų svetainėje. Laiko rijūnai yra didžiulė problema ypač sėdint prie kompiuterio – keletą pasiūlymų kaip to išvengti radau internete.

Pirmiausia siūloma savo laiko rijūnus atpažinti ir suprasti, kodėl visa tai vyksta. Pavyzdžiui, aš prieš kelis mėnesius buvau apsėstas Flash žaidimų manija. Kai tik prisėsdavau prie kompiuterio, tuoj pat keliaudavau į žaidimų svetainę ir ten praleisdavau geras kelias valandas. Kiekvienas turėtume nesunkiai atrasti ir savo problematiškas vieteles internete.

Identifikavus problemą, suprantama, ją reikia šalinti, o tai galima padaryti įvairiais būdais. Paprasčiausias jų – blokuoti svetaines, kuriose tuščiai praleidžiate savo laiką. Jeigu naudojatės Mozilla Firefox naršykle, galite pasinaudoti specialiai tam sukurtu priedu – LeechBlock, jeigu naudojatės kita naršykle, internete nesunkiai rasite paprasčiausią programą šiam reikalui. O pažangesni vartotojai gali tai atlikti pasinaudodami Windows operacinėse sistemose esančiais hosts failais.

Windows XP hosts failą rasite nukeliavę į C:\WINDOWS\system32\drivers\etc. Jame jums tereikės pridėti keletą eilučių. Pavyzdžiui:

127.0.0.1 www.google.lt

127.0.0.1 www.microsoft.com

Šiame faile esančių įrašų tikslas konkrečiam IP adresui priskirti atitinkamą interneto adresą, todėl jeigu jūs visiems savo laiko rijūnams priskirsite neesantį IP adresą, kaip šiuo atveju nukreipimą į savo kompiuterį, negalėsite tų puslapių atverti.

Tačiau neretai susiduriama su kita problema – laiko rijūnai nėra vien tik interneto svetainės. Ką daryti su žaidimais ar programomis? Čia atsakymas toks pat paprastas kaip ir pirmajam variantui – ištrinkite. Vieną kartą pasiryžkite ir ištrinkite. Tiesą sakant, šį būdą ir pats esu nekartą naudojęs – geriausiai padeda atsikratyti įpročio žaisti kompiuterinius žaidimus. Gerai ir tuo, kad vėliau tingisi to žaidimo ieškoti internete ir diegti jį iš naujo. Tingėjimą nugalite tingėjimu. :) (šiuo atveju nepamirškite pasirūpinti visais diegimo failais ir kitokiomis rinkmenomis, kuriomis žaidimą būtų galima nesunkiai įdiegti iš naujo).

Esu net girdėjęs keletą atvejų, kai žaidimų fanai darbovietėse pirko kompiuterius, kurie nepajėgtų paleisti jų mėgstamiausių žaidimų, taip siekdami bent savo darbo vietoje visą laiką skirti darbui.

Nuolat sau primindami apie tinkamą laiko leidimą galbūt praleisite mažiau laiko šmirinėdami po interneto ar kompiuterių platybes. WebWorkerDaily autorė siūlo netoli vaizduoklio pasikabinti lapelį su klausimu „ar tikrai darau tai, ką reikia?“. Tikėkitės, kad jūsų sąžinė stipresne už jus pačius ir žvilgtelėję į priminimą keliausite tiesiai prie savo darbų.

Kitas, nuolat visų peršamas patarimas, viską daryti pamažu, o vėliau ir save apdovanoti. Siūloma, pirmąsias dienas įprotį mažinti, o vėliau visai atsisakyti (tinka ir rūkaliams, jeigu per daug laiko praleidžiate rūkomajame). Iš pradžių stenkitės nenutolti nuo savo pagrindinio darbo valandą, vėliau dvi ir t.t. Jeigu viskas seksis gerai, nusipirkite, ką nors nereikšmingo (tikriausiai nekoks patarimas „krizės“ metu) arba užsiimkite kita veikla – ilgiau pasnauskite, pasportuokite, tačiau neužgožkite to, kita nereikšminga ar tuo labiau laiką eikvojančią veikla.

Rašykite komentarą

Komentarai

  • lfx
    7 liepos, 2009 / 11:54
    Atsakyti

    o taip problema opi :)
    Na aš naudoju tokią tarnybą – rescuetime.com, joje suskirstyta į kategorijas daug programų ir puslapių.. o padirbėjęs dieną matai kur daugiausiai praleidai laiko. Beje galima nusistatyti tam tikrus uždavinius, pvz mano yra 6 val per dieną skirti ‘dev’ kategorijai :)
    Dėja dar nepavyko…