Adobe Photoshop CS3 – pliusai ir minusai
Photoshop programa šiuo metu yra viena populiariausių grafikos koregavimo ir kūrimo programa. Nuo pirmosios juos versijos pasirodžiusios 1988 m. spalio mėnesį Macintosh kompiuteriams ji labai daug pažengė, dabar turime puikaus dizaino, patogaus valdymo, vieną galingiausių vaizdo koregavimo programų sukurtų Adobe Systems.
Šiame straipsnyje kalbėsime apie naujausiąją šios programos versiją CS3 (10.0) arba dar žinoma kodiniu pavadinimu raudonoji piliulė (angl. Red Pill). Naujausias galimybės ir Adobe Systems pateiktas naujienas mums, t.y. vartotojams.
Sakoma, jog visada reikia pradėti nuo gero, taip ir mes pradėsim nuo šios programos patobulinimų, bei pliusų. Vienas didžiausių pagerinimų yra nauja vartotojo sąsaja ir programos valdymas. Adobe Systems praktiškai pakeitė visą programos dizainą, taip, kad vartotojui būtų patogiau ir jis galėtų dirbti greičiau. Atsirado daugiau vietos dirbti su pačia rinkmena, kuri yra koreguojama. Taip pat, patogesnis valdymo meniu, bei supaprastinti skydeliai (angl. panels). Adobe dizaineriai atsisakė buvusio
Photoshop logotipo beždžionėles ir dabar mes matome tiesiog tamsiai melsvą piktogramą (angl. icon), bei tokios pačios spalvos užsikrovimo langą. Photosohop specialistai teigia, jog jie aptobulino programą taip, jog dabar ji užsikrauna bene dvigubai greičiau, nei ankstesnė programos. Išbandę, su ne itin galingu kompiuteriu įsitikinome, jog užsikrovimo greitis pagerėjo, taip pat ir pati programa savo viduje dirba žymiai greičiau, kas leidžia mėgėjams ir profesionalams sutaupyti laiko ir nervų. Ne vien dizainas, ne vien užsikrovimo greitis asocijuojamas su naująja Photoshop versija. Adobe Systems programuotojai programos vartotojams siūlo lygi tol nematytas naujoves tokias, kaip 3D grafikos įterpimą ir koregavimą. Dabar galite savo sukurtus šedevrus su 3D Max ar kita panašia programa perkleti į Photoshop ir sėkmingai juos koreguoti. Derėtų nepamiršti ir naujos filtrų (angl. filters) funkcijų, kurios leidžia daugybė kartų koreguoti tuos pačius nustatymus ar net juos ištrinti visam, kas anksčiau nebuvo įmanoma (non-destructive filters). Galime paminėti ir patobulintus klonavimo (angl. clone), bei „gydymo“ (angl. healing) įrankius, kurie palengvina darbą koreguojant įvairius žmonių veido bruožus ar panašius dalykus.
Šiame straipsnyje norėjome apžvelgti mums atrodžiusias svarbiausias naujoves, tačiau jų yra ir daugiau, tokių kaip Camera RAW skydelių (angl. panels) patobulinimas, naujausi žymėjimo įrankiai , bei išplėstoje (angl. extended) versijoje pateikiami skaičiavimo (angl. count), bei matavimo (ang. ruler;) įrankiai, o ką jau kalbėti apie geresnį Photoshop pritaikymą Macintosh kompiuteriams, bei Windows Vista.
Pliusų yra daug, tačiau visada yra bent keletas minusų, kuriuos pastebėjome naudodami naująją Photoshop CS 3 versiją. Pradėsiu tuo, kad nusivyliau Photoshop CS 3 nesuderinamumu su ankstesnėmis šios programos versijomis. Išsaugojęs rinkmeną CS 3 nebegalėsiu atidaryti juos CS2, CS ar net dar senesnėje. Dėl šios priežasties gali kilti nemažai nesusipratimų įvairiose įmonėse, kurios nespėja arba neturi pinigų tokių programų atnaujinimui. Prie nesuderinamumų norėčiau paminėti ir Linux, kuriems vis dar nėra išleista nė viena Photoshop versija. Labai nuvilia ir tai, jog artimiausiu metu nėra planuojama panašių darbų. Tačiau Linux vartotojai gali pasidžiaugti taip pat laikoma viena geriausiu vaizdo koregavimo programų GIMP, kuri yra visiškai nemokama ir pritaikoma ne vien Linux operacinių sistemų šeimai.
Išrinkęs ir išvardijęs visus pliusus šiame straipsnyje pastebėjau (gali būti, kad jūs taip pat), jog vis dėl to Photoshop CS3 nieko pernelyg naujo ar stulbinančio „neišrado“. Galime teigti, kad ši Photoshop versija buvo skirta pataisyti ar pakoreguoti jau esamus įrankius. Galbūt ateityje Photoshop žengs dar vieną naują žingsnį kompiuterinėje ir skaitmeninėje nuotraukų redagavimo zonoje, kuris privers mus visus susimąstyti apie kompiuterio sugebėjimus, bei mūsų galimybes dirbant su Adobe programomis ir kuriant skaitmeninį meną.
Komentarai
[…] Adobe Photoshop CS 3 – pliusai ir minusai (parašyta dar pirmajame mano blgos, kuris ištrintas blogas.lt) […]
yo gerai