WolframAlpha naudojimas

wolframalpha paieškos sistema

Neseniai šią naują tarnybą pristačiau plačiau, kaip naujos kartos paieškos sistemą. Dėl paieškos sistemos klausimo galima ginčytis, tačiau tai tikrai naujos kartos tarnyba, gebanti iš paprastų „žmogiškų“ užklausų sukurti neįtikėtinus rezultatus: nuo paprasčiausių faktų iki parabolių braižymo ir t.t. Kaip galime panaudoti šią sistemą?

Nors tai labiausiai orientuota į mokslą ir labiau tinkanti kaip papildomas šaltinis prie Wikipedia su WolframAlpha galime atlikti tikriausiai visus matematinius skaičiavimus, braižyti grafikus, gauti diagramas, palyginimus, lenteles ir kitą panašią informaciją. Taip atsitiko dėl to, jog WolframAlpha sukurta nuo 1988 metų plėtojamos Mathematica programos branduolio.

Todėl nuo šiol ne tik mokslininkai, bet ir studentai, moksleiviai ar besidomintys mokslu gali individualiai domėtis ir toliau tyrinėti matematikos, fizikos ir kitų mokslų šakas. Tai puiki galimybė pasitikrinti savo namų darbus ypač jeigu sunkiausia sekasi spręsti kvadratines lygtis, braižyti sinusoides ar tiesiog suskaičiuoti sunkesnę lygtį. Beje su WolframAlpha net galite prastinti sunkiausius reiškinius. Iš kitos pusės, kalbama, kad šiek tiek labiau besidomintys informacinėmis technologijomis moksleivei pradės visada naudotis tokia tarnyba ir galų gale neišmoks patys mąstyti, ar atlikti namų darbų. Mano nuomone, tai absurdas – negi dabar turime uždaryti Google, nes joje nepilnamečiai ieško pornografijos? Tai kiekvieno asmeninės problemos ir jie sprendžia jas kaip nori. WolframAlpha galingas įrankis, kurį galima panaudoti dar bent keletai profesijų.

wolframAlpha

WolframAlpha puikus sprendimas ieškant jau apdorotos medžiagos ar faktų apie tam tikras šalis, vietoves, įmonės ir t.t. Su šia tarnyba galite sužinoti pačias įdomiausias smulkmenas apie bet kurį iš išvardintų elementų. Pavyzdžiui, į paieškos laukelį įvedus Microsoft, galime stebėti akcijų kilimus bei kritimus, netgi spėjimus apie ateinančius metus. Labiausiai nustebau išvydęs dolerius paverstus litais, o patiko matyti savotiškas ataskaitas – kiek kam išleidžia, kiek iš ko uždirba. Todėl nuo šiol rašant apie didesnę įmonę verta keliauti tiesiai ten, o ne į Google ir tikėtis, kad kokia nors kita svetainė sudarė bent šiek tiek realybę atitinkančią informaciją ar nurodė, kur tuos duomenis rasti.

Jeigu esate lažybų mėgėjas ar  domitės sportu, ši tarnyba taip pat jums pagelbės. Žiūrėdami rungtynes net realiuoju laiku galite gauti informaciją apie rungtynes, esamus taškus ir pan. Taip pat bet kuriuo metu galite panagrinėti dviejų komandų kovas, kas kiek kartų daugiau laimėjo, kaip viskas buvo anksčiau ir galų gale nusprendę –  lažintis ar tiesiog sirgti už mylimą komandą.

Anot WolframAlpha kūrėjų, tarnyba toliau tobulinama ir siekiama pridėti papildomos informacijos apie mediciną ir panašius mokslus, tačiau susiduriama su problema, jog čia turi būti vengiama net menkiausių klaidų. Medicina visgi ne 2 * 2 mokslas, visada būna išimčių ar netikslumų į kuriuos reikia atsižvelgti pateikiant duomenis. Tačiau jau dabar norintys susidaryti savo maisto programą ar galvojantys apie dietą gali pasinaudoti WolframAlpha funkcijomis ir pasiskaičiuoti galimų kalorijų kiekį suvalgius tam tikrus produktus. Jūs net gausite informaciją apie tai, kokių vitaminų ir kiek organizmas gauna suvalgius tokio maisto – verta paeksperimentuoti vien smalsumo vedamiems.

Jeigu ką domina, žemiau pateiktame video galite išvysti tarnybos kūrėjus bei jų pasiruošimą paleidžiant WolframAlpha sistemą į pasaulį:

Rašykite komentarą