Bing – nauja Microsoft paieškos sistema

Bing logo

Microsoft tikriausiai daugiausia paieškos sistemų turėjusi įmonė kompiuterių srityje. 1999 metais pasirodė Windows MSN Search, 2006 – Windows Live Search, o 2007 pasirodžiusią Live Search paieškos sistemą pakeitė naujoji Bing. Svarbiausia, kad Microsoft su lyg kiekvienu savo kūriniu vis tobulėjo ir pastarosiomis dienomis pristatė tikrai puikų įrankį interneto vartotojams.

Bing paieškos sistema praktiškai nekonkuruoja su šiuo metu esančia lydere Google, tą pripažįstą ir pats Microsoft atstovai. Jų teigimu, Bing orientuojasi į vietinių įmonių paiešką ir pasirinkimą (restoranai, kino teatrai ir t.t.), taip pat siūlo kokybiškesnę informaciją apie mediciną, sveikatą ir įvairius preparatus. Be kita ko, ši naujoji, vis dar beta stadijos paieškos sistema, siūlo patogiau susikurti savo kelionės maršrutus, net susirasti tinkamus skrydžius ir pan. Galų gale Micrososft Bing teigia padėsianti jums išsirinkti norimą ir kokybišką prekę (angl. making a purchace decision).

Atrodo, kad kaip ir WolframAlpha (jau anksčiau aprašyta) Bing surado Google Achilo kulną, kurį sugebėjo tinkamai išnaudoti ir nestovi vietoje. Abi šios sistemos orientuojasi tik į dalį internete pasiekiamos informacijos, apie kurią Google kūrėjai galbūt pamiršo. Bing ne tik, kad turi smulkių naujovių, pavyzdžiui, video peržvelgimas neišeinant iš paieškos sistemos, galimybė rezultatus užsisakyti kaip RSS srautą, rezultatų skirstymą į kategorijas, bet ir toliau tobulėja siūlydama naujas funkcijas.

Dažniausiai įvedant įvairias užklausas Bing savo šoninėje skiltyje pateikia panašius, konkretesnius, tikslesnius pasiūlymus, kaip ieškoti reikiamos informacijos. Pavyzdžiui, įvedę vien filmo pavadinimą, šoninėje skiltyje galite išvysti keletą kategorijų pagal kurias galite ieškoti: filmo trupė, atskiri veikėjai ir pan. Tačiau jeigu esate įpratę įvedinėti tikslias užklausas – „filmas veikėjai“ – iš šios šoninės skilties jums bus mažai naudos.

Bing Travel suteikia galimybę rasti pigiausius, geriausius, tinkamiausius skrydžius, kelionės maršrutus ir kitą su kelionėmis susijusią informaciją. Gaila, bet didžioji dalis informacijos naudinga tik JAV vartotojams. Microsoft bent jau kol kas savo paieškos sistemoje rimtai nesižvalgo į kitas šalis ir Bing funkcijų pritaikymą joms. Kita vertus, jeigu Bing kūrėjai sugebėtų ištobulinti šią Travel skiltį taip, jog ji apimtų visą pasaulį, turėtume rimtą varžomą ne tik eilinėms paieškos sistemoms, bet ir bilietus pardavinėjančioms įmonėms.

Kalbant apie Bing siūlomą produktų pasirinkimą, sulaukiame įdomios naujienos – Microsoft kompensuoja (grąžina, angl cashback) dalį kai kurių prekių kainos, tai savotiškas skatinimas naudotis vien Bing paslaugomis.

Bing pristatymą galite peržiūrėti ir Microsoft parengtame filmuke:

Be šių pirmomis dienomis pasirodžiusių funkcijų Bing greitai pristatė ir Twitter žinučių įterpimą į rezultatus. Taip Microsoft savotiškai parodė esanti geresnė nei Google realiosios paieškos atžvilgiu. Bing tapo pamėgta užsienio tinklaraščių autorių ir dėl to, jog į juos atsiunčia vis daugiau lankytojų kartais net pralenkdama Yahoo paieškos tarnybą.

Tačiau Bing turi keletą erzinančių trukumų. Vienas jų – tai daugybė išleistų versijų skirtingoms šalimus, kurios praranda nemažai funkcionalumo lyginant su versija skirta Amerikos vartotojams. Pavyzdžiui, man niekaip nepavyko nusigauti iki to video pristatyme rodomo prekių pasirinkimo su Microsoft nuolaidomis. Apskritai lankantis Bing iš Lietuvos į paieškos rezultatus praktiškai įtraukiami vien lietuviškos svetainės, nors paieška vykdoma visame internete. Deja, dažniausiai lietuviški rezultatai neatitinka užklausos ir užgožia pirmąjį puslapį nereikalinga informacija, kas erzina. Labai sunku naudotis visomis Bing „top“ galimybėmis kitose šalyse.

Paieškos rezultatai mane iš dalies stebina, o kartais būna truputį geresni nei Google. Tačiau kai į laukelį įvedžiau „Lithuania“ pirmu rezultatu nesitikėjau rasti Statoil degalinės svetainės. Apačioje matote ekrano nuotrauką:

Padidinkite paspaudę ant paveikslėlio
Padidinkite paspaudę ant paveikslėlio

Užsienio apžvalgininkai nelabai supranta šios paieškos sistemos paveikslėlių naudos ir prasmės. Beje, jeigu naudojate Bing kaip savo pirmąjį puslapį, to paveikslėlio galite atsikratyti. Tereikia savo pagrindinį puslapį išsaugoti kaip www.bing.com/?rb=0.

Kokios įtakos Bing turi paieškos sistemų rinkai?

Tai dar vienas stiprus konkurentas Google tarnybai, tačiau kaip jau minėjau tiek Bing, tiek WolframAlpha orientuojasi į savo vartotojus. Taip pat verta pastebėti, kad Microsoft vardas ir kompanijos ženklas (angl. brand) turi daugiau įtakos JAV interneto vartotojams. Ten daugelis naudojasi Windows Messenger, stipri Internet Explorer konkurencija, taip pat plačiai paplitęs Microsoft siūlomas el. paštas. Bing, matyt, ne be reikalo taikosi į šią rinką palikdama kitų valstybių vartotojus praktiškai be nieko.

Esu įsitikinęs, kad tiems, kurie daugiausia naudojasi kitų tarnybų paslaugomis tiek Yahoo, tiek Google išliks prie savų tarnybų, nes Bing bent jau kol kas negali pasiūlyti geresnių ar tikslesnių rezultatų kalbant apie patį internetą. Žinoma, vis daugiau vartotojų rinksis Bing kaip priemonę savo kelionėms planuoti, nes būtent čia ji yra stipriausia.

Pagal naujausius duomenis Bing pirmosiomis savo gyvenimo dienomis atsigriebė nemažą rinkos dalį iš mažiau žinomų paieškos sistemų. Tokią tendenciją numato ir kai kurie užsienio tinklaraščių autoriai, kiti vertina tai kaip penkiolikos minučių šlovę, kuri vėliau atslūgs. Tačiau tiksliau šiuos duomenis vertinti galėsim tik praėjus bent keliems mėnesiams nuo Bing pasirodymo.

StatCounterGlobal statistika paieškos sistemos
Paspauskite, kad padidintumėte

Kitas klausimas – tai tolimesni Microsoft veiksmai su šia paieškos sistema. Kadangi internete vis dar pasigirsta kalbų apie ta, jog Microsoft yra atvira sandėriui su Yahoo, kyla įvairių minčių apie šių dviejų sistemų sujungimą į vieną ir pateikimą plačiajai masei. Mano nuomone, toks abiejų kompanijų susijungimas ir tinkamas pritaikymas vienai prie kitos gali sukurti naują Google. Žinoma, tam reikės laiko, tačiau jau minėjau, kad JAV vartotojai ypač imlūs Microsoft siūlomiems produktams. Aš net įsivaizduoju tokį atvejį kai Google labiau orientuosis į likusią pasaulio dalį, o Microsoft daugiausia į JAV. Na, bet čia tik mano savotiškos prognozės.

Neatmetu galimybės, kad Google artimiausiu metu prie savo paieškos sistemos pridės naujų funkcijų, panašių į Microsoft Bing siūlomos paieškos sistemos. Tačiau man asmeniškai yra baisiausia tai, kad Google su laiku tampa vis didesniu griozdu. Dabar jau matome nelabai kam reikalingą rezultatų stumdymą aukštyn, žemyn ir panašių dalykų. Lieka tik tikėtis, kad Google atstovai išliks ištikimi savo paprastumui ir nepuls lenktyniauti.

Bing lankomumo statistika

Apibendrinimas

Microsoft pateikta Bing išties puikus kūrinys, vertas dėmesio ir tolimesnės plėtros. Pagaliau Microsoft atrado ir savo arkliuką interneto sferoje, todėl jį stengsis išnaudoti kuo geriau. Nors Bing nėra pritaikyta daugeliui kitų šalių ir labiausiai orientuojamasi į JAV, laikui bėgant turėtume sulaukti daugiau dėmesio. Be abejonės tai pakankamas spyris Google į sėdynę ir puikus pavyzdys, kad ant laurų negalima užmigti – reikia nuolat dirbti ir tobulinti savo paieškos sistemą.

Rašykite komentarą

Komentarai

  • Realusis laikas kompiuterių srityje | Ričardas Šmaižys
    17 liepos, 2009 / 10:05
    Atsakyti

    […] šiuolaikines interneto ir kompiuterijos problemas galima išspręsti. Internete galime stebėti esamą konkurenciją tarp įvairių interneto tarnybų tokių kaip Bing, Twitter, Facebook ir kt. Kuo tas realusis […]

  • bingo
    17 liepos, 2012 / 09:21
    Atsakyti

    tiek unikaliu lankytoju sulauke nes bing dazniausiai susidiegia su kitom programom kaip virusas koks.