Ką rinktis? #2
Vis dėl to apgavau jus ir save rašiniu apie galutinį savo pasirinkimą – Pascal. :) Taip jau išėjo, kad dar kartą pakalbėjęs su vienu savo labai geru, daug pažengusiu, pažįstamu, bei informatikos mokytoja persigalvojau dėl Pascal – vis dėl to, tai niekam nenaudinga programavimo kalba (nors mirusių nėra ir nebus).
C++ yra sudėtingesnė ir savo sintakse, ir struktūra, tačiau ar verta leisti mėnesius bereikalingo mokslo, kad išmokčiau dirbti su programavimo kalba, kurią geriausiu atveju galėsiu panaudoti diskriminanto skaičiavimo programoms kurti…
Komentaruose taip pat buvo atsiliepimų, kad ši programavimo kalba (C++) bus sudėtinga, tačiau nemanau, jog smegenų mankštinimas kažkam išėjo ne į naudą. O pats įveikęs šį mokymosi etapą būsiu užtikrintas savo sugebėjimais, įrodysiu sau, kad kažką galiu – to man reikia labiausiai. Taip pat pagrindinis mano kompiuterijos tikslas išmokti būtent C++, o ne kokią nors kitą, ši kalba man atrodo viena pagrindinių dabartinėje IT sferoje, nors daugelis mėgins paneigti.
Kol kas tiek žinių, pagyvensim ir pamatysim, kaip gyvenimas pasisuks toliau. :)
Komentarai
[…] nemažai svarbų žingsnių prieš pradėdami rašyti programas ir spręsti uždavinius. Programavimo kalbą šiaip ne taip išsirinkome, tam prireikė net dviejų kartų, UML kol kas lieka man paslaptimi, todėl naudosimės FreeMind […]
Na man tai atrodo, kad Pascal yra geras pradžiamokslis, kol supranti kas yra ciklas, masyvai it t.t. O mokant programuot labai gerai Pascal kalba nebus sudėtinga pereiti prie kitos programavimo kalbos.
Iš dalies sutinku :) Bet, pavyzdžiui, C++ ir kitur atsiranda daugybė niuansų, apie kuriuos Pascal net nesi girdėjęs ir pan. :)
išsirinkimas GERAS dalykas, rezultatai kai pagaliau išmokstama kas nors DAR GERESNIS. Tad mažiau kalbų. . .
Galvojant kaip žmogui, kuris susijęs su IT, reiktų dėlioti tokią mokymosi seką:
1. Pascal(Delfi) – pradžoje pasimokome Pascal, o po to pažaidžiam su grafika Delfije. Pascal turi nemažą pliusą – išmoko „gražiai” rašyti progrmas.
2. C++ (visual C++, Borland Visual C++) – ši programavimo kalba žymiai mažiau norinti taisyklių ir t.t. Po Pascal ji paprastai labai nestruktūrizuota ir pan.(vien ko vertas kintamųjų kūrimas ten, kur prisiminei, kad juos reikia susikurti…). Visual C++(tiek Borlando, tiek Microsofto) iš esmės jau tas pats, kas Delfi Pascaliui.
Manau, su 1 punktu išmokestama paprastų programavimo taisyklių ir nesudėtingų programų gaminimo. Antruoju atveju jau galima šnekėtis apie rodyklinius sąrašus, dinamines struktūras ir pan. Beje, su Pascaliu siūlyčiau ypač pasigilinti į rekursiją. Ji C++ biski įdomiau atrodo :).
3. Jei galvosime toliau, tai turėtų sekti JAVA. Ji nuo C++ vėl grąžina prie struktūriškumo ir pan. T.y. kiekviena funkcija ir pan. bus klasės dalis o klasės bus paveldėjimos ir pan. ir pan.
Žiūrint iš darbų pozicijos:
1. Visual Basic – tai pagrindas visiems Microsoft produktams. Macro komandų rašymui ir t.t.
2. HTML, PHP, JAVA, ir bet koks NET – manau komentarų nereikia, dėl ko jos čia… :) Internetas…
3. Gal prijungus ir prie antro – SQL ir DB.
Pascal slamstas geriausia mokytis python. Sintakse negu pascal lengvesni o su ja gali labai daug (pats google remia python vystyma) Beje su phyton gali rasyti ir desktop ir web aplikacijas
Labai vertingas komentaras. Dar tokio detalaus neskaičiau. :)
Na, kol kas ir esu pradėjęs pagal šiuos punktus – nuo pirmo judama link antro, vėliau matysime, kaip ten kas. :)
Džiugu. :)
Tokia seka atrodo eina „standartizuotas” mokymas auštosiose mokyklose(universitetuose).
O šiaip pagalvojus… Kuo toliau tuo Lt vis labiau reikia internetinių technologijų išmanymo… o čia jau Pascal ir C++ žinios mažai naudingos. Iš kitos pusės, kai Microsoftas vis pagraso naudoti tik autorizuotą kodą(programas), tai pradedi galvoi ar verta dar šias kalbas mokintis, nes gali būti, kad išmokęs naudos turėsi tik min.
Bet kuriuo atveju – sėkmės mokinantis.
Aš vis tiek esu įsitikinęs, jog tokia programavimo kalba kaip C++ nepražus. Galu gale galima tobulinti ir esančią Linux OS. Nemanau, kad Microsoft tokiais pasisakymais labai daug peš, nors iš kitos pusės visos programos juda į internetą ir apskritai operacinių sistemų ateitis yra labai miglota.
As irgi buvau nusipirkes Aleksandro Riskaus knyga Programavimas Java . Tai isviso tokia nesamone ten o ne knyga. Neiviena programa normaliai neveikia nes per knygos isleidimo laika kazkaip pasikeite javos struktutra :D