Asmeninė informacija internete
Dar prieš rašydamas Informacijos puslapį ilgai mąsčiau, ką jame pateikti ir kaip save aprašyti. Manau, kad pavyko neblogai, tačiau jau kelintą savaitę neduodu sau ramybės dėl to puslapio.
Kur ta riba, ką galima rašyti ir ką ne? Kiekvienas žmogus turėtų ją nusistatyti ir laikytis jos. Nuo kiekvieno individualiai priklauso, kiek jis nori viešinti informacijos ir kiek ne. Šiuo atveju ta informacija nėra labai jau asmeninė, taip pat nėra tokia, kad pikti, negeri dėdės ja galėtų pasinaudoti :) Tačiau aš pastebėjau, jog toks ilgas tekstas neįdomus ir nereikalingas Informacijos puslapyje. Vien kad sužinotumei mano el. paštą turi keliauti per visą šaradą žemyn, kas nėra gerai.
Galbūt, tokia informacija ir jos pobūdis būti tikęs labiau įrašui apie save, įrašui, kuris supažindina su autoriumi ir jo pirmaisiais žingsniais informacinių technologijų, kompiuterių srityje.
Visada norėjau parašyti panašų rašinį ir viską sudėlioti į vieną vietą, tačiau nebuvo nei progos, nei vietos, kur galėčiau užtikrinti informacijos saugumą ir turėčiau galimybę manipuliuoti ja. Taigi, prie ko čia aš suku? :) Informacijos puslapis artimiausiu metu vėl pasikeis, o čia pasirodys šiek tiek praplėstas, patobulintas ir labiau apšlifuotas įrašas.
O tuo pačiu norėčiau paklausti jūsų kur yra ta riba, kiek išdrįstate (išdrįstumėte) pateikti informacijos viešai apie save? Ar tokia informacija turi kokių nors pasekmių? Kodėl? Kas turi įtakos jūsų apsisprendimui kiek ir kokios informacijos apie save viešinti?
Tikiuosi sulaukti jūsų nuomonių komentaruose.
Komentarai
kai pradėjau naudoti internetu, tai itin bijojau atskleisti kokią nors asmeninę informaciją apie save. Vaje kaip buvo baisu. Bet šiuo momentu tai gan kažkaip per daug apie tai negalvoju. Gal jau įpratau nereikšmingose portaluose rašyti bent ką apie save. Aišku tokių laukelių kaip adresas, pavardė beveik niekados neužpildau. Gal jau toks įpratimas. Ir labai keista buvo kai frype.lt reikėjo pateikti savo vardą ir pavardę. Ir buvo viešai skelbiama. Bet ten kaip ir uždara vartotojų grupė…
Turbūt kiekvienas atskleidžia tiek kiek pats nori ir pasitiki savimi ir įpratimo reikalas.
Na, jei aš rašyčiau blog’e apie save tai, rašydamas rašinius, straipsnius, pateikčiau tokias mintis, kurios atskleistų mažą detalę apie mane. Kiekviename savo kūrinyje po vieną dalelę, kuri leistų skaitytojams geriau mane pažinti palaipsniui ir per laiką, bet kuri atskleistų tik mano mąstymą, požiūrį į kai kuriuos dalykus ir ne daugiau. :)
Nesu tikras, kad gera idėja rašyti apie save. Aš net nemanau, kad domeną savo vardu verta imti. Teisus Pūkis, kad apie tave pasakoja tavo tekstai, tegu ir netiesiogiai.
Su tekstais augi ir keitiesi kartu. Mokaisi, klysti ir taisaisi. Kuo mažiau informacijos apie autorių, tuo mažiau išankstinio nusiteikimo už arba prieš mintis. Jei einu kur skaityti apie IT, kiną, muziką ar literatūrą, man nerūpi, ar autorius pankas, ar gėjus, ar marsietis.
Yra daug tinklaraščių, kuriuos skaitau nebe pirmus metus, bet nė karto nesu paspaudęs nuorodos „apie mane“. Bet aš ir „kelyje į žvaigždes“ nebalsuoju…
Mąsčiau ir dėl tavo išsakytų minčių. Teisybė, kad žmonės kartais nusistato prieš autorių visiškai be reikalo.
Niekada negali žinoti ką veiksi po kelių ar keliasdešimt metų. Gal būsi žymus politikas, ar turtingas verslininkas visuomet esantis dėmesio centre ir kurio „nešvariuose baltiniuose” kapstysis visi bulvariniai laikraščiai(o tuo met gal jau ir blogai). Tad pasakoti visus savo nusigėrimus, vienkartinius meilės nuotykius, priešišką nusistatymą prieš gėjus/emo/pankus nėra gera mintis(aišku esant reikalui bet kada galima ištrinti tokius įrašus). Kalbant šia diena, tai adresas, telefono nr ir banko kortelės pin kodas tikrai ne ta informacija kuria reikėtų dalintis…
[…] Asmeninė informacija internete […]
Skelbiu viešai tai, dėl ko nesijaučiu pažeidžiamas realybėje. :)